Magical Spanish Night – Concert Extraordinar de Anul Nou 2020, ediţia a VII-a

LOCURILE LA ACEST EVENIMENT SUNT EPUIZATE /

Fundaţia Calea Victoriei vă invită în 7 ianuarie, ora 19.00, la Sala Radio din Bucureşti, să începeţi anul 2020 alături de excepţionalul dirijor Tiberiu Soare şi Symphactory Orchestra, în ritmurile incandescente, senzuale şi pline de energie ale muzicii de inspiraţie spaniolă.

Invitat special al Concertului Extraordinar de Anul Nou 2020 – eveniment de marcă ce deschide sezonul muzical bucureştean – este talentatul si fermecătorul bas-bariton Zoltan Nagy, artist cu o carieră internaţională impresionantă.

Baritonul clujean Zoltan Nagy este, la 35 de ani, unul dintre cei mai apreciaţi artişti lirici români, la nivel mondial. Teatrul Bolshoi din Moscova, Opera din Hamburg, Teatro Massimo Palermo, Filarmonica din Singapore, Orchestra Naţională a Taiwanului, Shaanxi Grand Theater XI’an din China, Opera Bilbao, Opera de Nice, Onassis Atena, Opera de stat din Budapesta sunt doar câteva dintre scenele cucerite de tânărul bariton. Vocea şi maniera sa specială de interpretare au fost deseori remarcate de critica internaţională de specialitate.

Publicul prezent la acest concert de gală va fi vrăjit de genialele compoziţii ale lui Maurice Ravel, celebrul Boléro, Rimski-Korsakov, Emmanuel Chabrier, Manuel de Falla, Gerónimo Giménez, Carlos Gardel şi alţii.

Biletele la concert se pot cumpăra numai prin reţeaua Eventim:

Aici Online  sau în magazinele Vodafone, Orange, Germanos, Carrefour, librăriile Cărtureşti şi Humanitas, benzinăriile OMV.

Categorii de bilete: Categoria I – 150 ron, Categoria II – 125 ron, Categoria III – 95 ron

Nu se fac rezervări sau înscrieri la concert de pe pagina fundaţiei, bilete pot fi cumpărate din reţeaua EVENTIM, de aici.

Concertul Extraordinar de Anul Nou – ediţia 2020 este organizat cu sprijinul: Casei de avocatură Bondoc şi Asociaţii SCA, Grand Hotel Continental şi al Universităţii Naţionale de Muzică din Bucureşti.

Coproducători: Radio România Muzical şi TVR 3

Parteneri media strategici: Radio România Cultural, RFI România

Parteneri media: Forbes România, Forbes Life, Cinemagia, Agerpres, 100delocuri.ro, Bookhub, Ziarul Metropolis, Decât o Revistă, Zile şi Nopţi.

On January 7th, at 7 p.m., Fundaţia Calea Victoriei invites you to Sala Radio concert hall, to enjoy the passionate, sensual and lively rhythms inspired by the Spanish music, along with the exceptionally talented conductor Tiberiu Soare and Symphactory Orchestra.

The Extraordinary New Year’s Concert 2020 is an exquisite event that starts the new musical season in Bucharest. We are proud to have Zoltan Nagy, a very talented and charming bass-baritone, with an impressive international career, as the special guest of this concert.

Zoltan Nagy is one of the most valued Romanian opera singers in the world. The Bolshoi Theatre in Moscow, Hamburg State Opera, Teatro Massimo of Palermo, the Singapore Symphony Orchestra, the National Symphony Orchestra of Taiwan, Shaanxi Grand Theatre Xi’an in China, Bilbao Opera, Opéra de Nice, Onassis Cultural Centre and the Hungarian State Opera are only some of the world stages charmed by this young baritone.

The audience of this gala concert will enjoy brilliant compositions by Maurice Ravel, the famous Boléro, of Rimski-Korsakov, Emmanuel Chabrier, Manuel de Falla, Gerónimo Giménez, Carlos Gardel and others.

Tickets can be purchased from the Eventim network: Vodafone, Orange, Germanos, Carrefour shops, Cărtureşti and Humanitas bookstores, OMV gas stations or online.

Tickets categories: I category – 150 ron, II Category – 125 ron, III Category– 95 ron

The Extraordinary New Year’s Concert is organised with the support of: Casa de avocatură Bondoc şi Asociaţii SCA, Grand Hotel Continental and of Universitatea Naţională de Muzică din Bucureşti.

Co-producer: Radio România Muzical,

Strategic media partners: Radio România Cultural and RFI România

Media partners: Forbes România, Forbes Life, Cinemagia, Agerpres, 100delocuri.ro, Bookhub, Ziarul Metropolis, Decât o Revistă, Zile şi Nopţi.

concert extraordinar de anul nou 2020Ilustraţie – Maria Surducan