Club de conversaţie în limba engleză

Practice makes perfect!

Ai nevoie de limba engleză la job, dar nu ai unde şi cu cine să o exersezi în conversaţie? Simţi că pierzi cunoştinţele acumulate până acum, din cauza lipsei de exerciţiu? Foloseşti eficient vocabularul profesiei tale, dar eviţi orice context informal de conversaţie?

Vrei să fii mai fluent şi mai coerent atunci când vorbeşti în engleză? Sau poate ai nevoie să-ţi depăşeşti teama de a vorbi în engleză?

Dacă ai măcar un răspuns afirmativ la întrebările acestea, atunci ai nevoie de English Conversation Workshop!

Aşa că îţi propunem un Club de conversaţie în engleză, online.

Veţi descoperi un atelier interactiv şi relaxat, perfect pentru:

• exersarea şi îmbunătăţirea cunoştinţelor de limbă engleză,
  • folosirea structurilor lingvistice într-o conversaţie ghidată,
  • îmbunătăţirea fluenţei în exprimare,
  • exersarea şi îmbunătăţirea abilităţilor conversaţionale pe teme variate,
  • utilizarea limbii engleze în afara zonei de confort a vocabularului şi a temelor cu care eşti obişnuit zilnic,
  • abordarea temelor care te interesează.

În fiecare vineri ne întâlnim online şi conversăm în engleză pe o anumită temă. Folosim cuvinte şi expresii noi, specifice subiectului abordat, ne exprimăm părerile şi exersăm un discurs corect gramatical.

Te aşteptăm la un workshop relaxat în care să povestim şi să ne împrietenim.

Întâlnirile au loc în fiecare vineri, de la 19.00. Îţi vei putea prelungi abonamentul la club, după fiecare 4 întâlniri.

Let’s speak English and have fun!

Cu o zi înainte de începerea cursului, dacă ai plătit taxa de participare, primeşti pe mail linkul unde urmăreşti live cursul online. Tot pe mail primeşti instrucţiuni de conectare la Zoom.

Foto: master1305 – www.freepik.com

Cumpără »