Ce spun tinerii despre lectorii Fundaţiei Calea Victoriei?

sursă  foto

Andreea Butnaru este unul dintre cei mai apreciaţi lectori ai Fundaţiei Calea Victoriei. Acest lucru s-a observat de-a lungul întâlnirilor din seria Dialoguri Muzicale, în care participanţii s-au putut bucura atât de concertele de cameră susţinute de membrii Musica Viva şi invitaţii lor, cât şi de explicaţiile interesante ce însoţeau concertele.

Vara aceasta, în perioada 15-19 iulie, Andreea Butnaru şi Fundaţia Calea Victoriei vă pregătesc o nouă surpriză: Şcoala de vară Marii virtuozi ai muzicii şi poveştile lor de dragoste, un curs despre viaţa şi întâmplările unor figuri legendare ale muzicii clasice.

Dacă sunteţi curioşi să o cunoaşteţi pe pianista Andreea Butnaru ca lector, vă invităm să citiţi impresiile tinerilor care au lucrat alături de ea: