CONCERT: Mozart si Beethoven – Tinereti vieneze

Va invitam simbata 15 martie, de la 17:00, la un concert de muzica de cameră, in compania  Andreei Butnaru  si a unor tineri si foarte talentati muzicieni.

Doi tineri exuberanti, Mozart si Beethoven, la distanta de doar cativa ani, se integreaza in societatea cosmopolita vieneza de sfarsit de secol XIX. Muzica lor este optimista, plina de vitalitate dar, in acelasi timp, inteleapta. Vorbe se tes in jurul lor, concerte se organizeaza, evantaie si palarii se flutura, drame se contureaza.

Un concert primavaratic al tinerilor muzicieni ai Universitatii de Muzica Bucuresti, povestit de lector universitar doctor Andreea Butnaru, sambata, 15 martie 2014, orele 17.

• Laura Sandru (vioara)
  • Filip Pandelea (pian)
  • Andreea Bernevic (vioara)
  • Alexandra Pascaru (violoncel)