CONCERT EXTRAORDINAR DE ANUL NOU  – Arii şi duete din opere celebre, cu Tiberiu Soare

Fundaţia Calea Victoriei are bucuria să vă invite la CONCERTUL EXTRAORDINAR DE ANUL NOU, desfăşurat ȋn 6 ianuarie 2016, la Sala Radio, ȋn Studioul de concerte “Mihail Jora”, ȋncepând cu ora 19:00.

Acest eveniment de gală, aflat la a treia ediţie, are ca invitaţi doi talentaţi artişti lirici din tânăra generaţie, foarte indrăgiţi de publicul larg – Andreea Mădălina Barbu, soprană de coloratură şi George Ionuţ Vȋrban, tenor. Vă propunem să ȋncepem anul răsfăţaţi de arii, duete şi uverturi fermecătoare din opere semnate de mari compozitori: Verdi, Mozart, Donizetti, Bizet şi Johann Strauss (fiul).

La Concertul de Anul Nou ne vor ȋncânta muzicienii de la SYMPHACTORY ORCHESTRA  concert maestru Monica Balasoiu – una dintre cele mai tinere şi profesioniste orchestre private din ţară, sub bagheta dirijorului Tiberiu Soare.  Unul dintre cei mai apreciaţi dirijori români, atât ȋn ţară cât şi ȋn străinătate, Tiberiu Soare este recunoscut pentru abordarea pasională şi de ȋnaltă ţinută a partiturilor interpretate.

Ȋn pauza concertului, publicul va savura delicatese, răcoritoare şi sucuri naturale de fructe.

Acest eveniment de excepţie ȋn peisajul cultural bucureştean este posibil datorită următorilor parteneri: Bondoc & Asociaţii, Benefit Seven, Sloop, Valvis Holding.

Parteneri media: TVR2Radio România Muzical, Radio România Cultural, Şapte Seri, Hotnews, Metropotam, Zile şi Nopţi, Revista Cariere, Observator Cultural, Igloo, Calendar Evenimente, Suplimentul de Cultură, Lirika.

Biletele la concert se pot achiziţiona prin reţeaua Eventim: magazinele Vodafone, Orange, Germanos, Carrefour, librăriile Cărtureşti şi Humanitas, benzinăriile OMV sau online pe www.eventim.ro

Categorii de bilete:

Categoria I – 100 ron

Categoria II – 90 ron

Categoria III – 70 ron

NU SE FAC REZERVARI SAU INSCRIERI LA CONCERT DE PE PAGINA FUNDATIEI, bilete pot fi procurate direct din reteaua EVENTIM.

concert extraordinar de anul nou