Cristian Ezri

MBA – 2009-10 – 2011-09 – Vienna, Austria

Lauder Business School – University of applied science of Vienna

Specializarea: Management Intercultural si Leadership

Calificarea: Poziţii de management superior în cadrul companiilor/organizaţiilor internaţionale.

Şef de promoţie. Terminat Cum Laude

Inginer de calculatoare – 2003-10 – 2008-07 – Oradea, Romania

Universitatea din Oradea, Facultatea de Inginerie Electrică şi Tehnologia Informaţiei

Specializarea: Calculatoare, Calificarea: Inginer de calculatoare

Experienţă

Management      » Management de proiect – 8 ani

» Management – 5 ani

Marketing         » Marketing – 5 ani

» Cercetare de piaţă – 4.5 ani

» PR – 1 an

Vânzări               » Strângere de fonduri – 9 ani

» Vânzări – 3 ani

ONG                    » Organizaţii neguvernamentale – 13 ani

» Instruiri, seminarii, tabere – 9 ani

» Educaţie informală – 8 ani

Business Development Manager

2011-11 – 2012-03 – stagiar – Tel Aviv, Israel

2012-04 – prezent – colaborator – Bucureşti, România

Compania: Beilink Business Foreign Affairs

Domeniul: Consultanţă

Realizări: Managementul proiectelor in valoare de peste 30 milioane Euro. Stabilire contacte intre Israel si Romania la nivel guvernamental

Cercetare de piaţă în domeniul energiei regenerabile (Romania) si a resurselor minerale & petroliere  (Africa)

Asistent Manager

2008-09 <> 2009-02 – Oradea, Romania

Compania: Famillio Broker de asigurări (membru al grupului Generali)

Domeniul: Asigurări

Realizării: Negocieri de contracte cu furnizori mai avantajoase cu până la 50%. Implementarea strategiei de management cu directorii de sucursale România. Organizări de evenimente cu peste 300 de participanţi in diverse locuri in tară, traininguri despre leadership, vânzări, oratorie.

Director Centru Comunitar Evreiesc

2008-01 <> 2009-10 – Oradea, Romania

Organizaţia: American Jewish Joint Distribution Committee & Comunitatea                 Evreilor Oradea

Domeniul: ONG

Realizări: Creşterea participării la activităţile centrului cu peste 800%. Creşterea încasărilor cu 580% prin dezvoltarea serviciilor adiacente. Instruire personal si dezvoltare programelor pentru toate vârstele (1 an la 90 de ani). Organizări de evenimente şi spectacole cu participare de peste 500 de persoane. Organizări de tabere şi trainiguri de leadership în ţară şi străinătate cu peste 100 de participanţi. Stabilirea legăturilor de colaborare între organizaţii internaţionale si CCE, Fund raising – SUA. Crearea unei strategii de marketing  si PR.

Manager de proiect

2005-10 <> 2006-06 – Grecia, Bulgaria, Macedonia, România

Organizaţia: American Jewish Joint Distribution Committee

Domeniul: ONG

Realizări: Crearea unui set de seminarii pentru tineri studenţi evrei din 11 ţări diferite: România, Bulgaria, Turcia, Ucraina, Serbia şi Muntenegru, Bosnia şi Herţegovina, Grecia, Macedonia, Croaţia, Serbia, Israel. Managementul unei echipe internaţionale formată din 25 de voluntari provenind din statele participante la acest proiect in mediul online. Peste 400 de participanţi – cel mai mare şi cel mai de succes eveniment până în acel moment dintr-o serie de 7 evenimente.

Manager de proiect

2005-04 <> 2007-12 – Oradea, Romania

Organizaţia: American Jewish Joint Distribution Committee & Comunitatea
Evreilor Oradea

Domeniul: ONG

Realizări: Crearea unui centru comunitar şi multicultural, primul de acest gen din România. Dezvoltare de concept, cercetare de piaţă, atragere de fonduri/investitori, supervizarea bugetului şi al lucrărilor de construcţie, crearea unui plan de acţiune pentru termen scurt/mediu/lung. Conceptul a avut succes si in momentul de faţă există centre de acest gen şi la Bucureşti, Iaşi, Timişoara.

Preşedintele OTER Oradea (Organizaţia Tinerilor Evrei din Romania)

2001-04 <> 2007-10 – Oradea, Romania

Organizaţia: Comunitatea Evreilor Oradea

Domeniul: ONG

Realizări: Creşterea numărului membrilor cu 80%. Creşterea spaţiului clubului cu 38%, dezvoltarea centrului de calculatoare – cel mai performant dintre centrele OTER din România. Câştigarea titlului celui mai performant club OTER din România în 2003,2004,2005,2006. Organizare de traininguri /tabere /evenimente educative cu participanţi intre 30 si 250 de persoane. Spectacole în Teatrul Naţional cu peste 500 de participanţi.

Instruiri:

Mediator – 2013 – Romania

Silva Mastery – 2013 – Romania

Building Future Leadership – 2012 – Israel (participanţii au fost selectaţi din întreaga lume)

Public speaking & crises management – 2010 – Austria

Public speaking in a globalized world – 2009 – UK